Oszczędności

Warto zainwestować w porządny klimatyzator, ponieważ dla Klienta oznacza to korzyść w postaci sporych oszczędności. Doskonałej jakości sprzęt ma współczynnik COP – około 4 to znaczy, iż w 1kW prądu mamy 4 kW chłodu. Wpływa to proporcjonalnie na wysokość rachunku. Niskiej jakości urządzenia mają około 2,4 kW. Zużywają wówczas około 40 proc. prądu więcej, co wpływa na wyższe rachunki.

W sklepach spożywczych klimatyzacja jest użytkowana przez dłuższy czas niż w innych przypadkach. Niskiej jakości i tanie klimatyzatory mogą odmówić posłuszeństwa już po 5-8 latach. Natomiast wysoka jakość przekłada się na ok. 50% przedłużenia czasu pracy urządzeń. Tanie sprzęty ponadto mają zbyt zawyżone moce chłodnicze, z tego powodu wymagane jest zainstalowanie większych urządzeń. W tym przypadku nie powinno się zapomnieć również o tym, aby serwisować je, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, jednak nie w większych odstępach niż dwa razy do roku. Zanieczyszczona klimatyzacja pobiera więcej prądu i nie pracuje wydajnie, ani też efektownie. Użytkownicy powinni również pomyśleć o zastosowaniu specjalistycznych środków przeciwgrzybiczych w postaci pasków na tace ociekowe lub pastylek. Ich działanie możliwe jest do 6 miesięcy, skutecznie zapobiegają rozwojowi grzybów.

KONTAKT

Bądźmy w kontakcie

Zapraszamy Państwa do skorzystania z formularza kontaktowego w celu prośby o oddzwonienie lub zadania pytania. Oddzwonimy lub odpowiemy mejlowo tak szybko jak to będzie możliwe.

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.

Montaż, serwis Częstochowa

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą z Częstochowy. Świadczymy usługi sprzedaży, montażu oraz serwisu klimatyzacji. W ofercie posiadamy klimatyzatory firm takich jak Sinclair, Gree, Rotenso czy Samsung z najnowszym czynnikiem chłodniczym R32. Zapraszamy do współpracy.